WYŁAWIANIE POZOSTAŁEJ CZĘŚCI CHMARY JELENI BYKÓW Z JEZIORA IŃSKO

Niestety dnia 2 marca nasze podejrzenia sprawdziły się i zostało wyłowionych jeszcze 7 jeleni byków, które utonęły 3 marca 2021.

 

 

Informacje o akcji wyławiania pojawiły się na głównej stronie Polskiego Związku Łowieckiego, Braci Łowieckiej, Łowca Polskiego, Interia.pl, WNP.pl oraz innych informacyjnych portali internetowych…

“Prawie codziennie koledzy z koła penetrują brzegi jeziora i taflę wody, sprawdzając czy na powierzchni nie pojawiają się truchła zwierząt. Niestety dzisiaj nasze podejrzenia sprawdziły się. Gdy tylko się o tym dowiedziałem, natychmiast przystąpiliśmy do działania. W akcji oprócz pięciu członków koła wzięło udział dwoje zaprzyjaźnionych z nami ratowników WOPR. To właśnie dzięki ich doświadczeniu i specjalistycznemu sprzętowi udało nam się wyciągnąć martwe zwierzęta.”

– mówi Arkadiusz Borkowski , łowczy KŁ „Głowacz”

“Myśliwi z koła „Głowacz” z własnej inicjatywy, nieprzymuszonej, tak jak większość członków naszego zrzeszenia PZŁ, działają z korzyścią dla całego społeczeństwa. Myślę, że to jest powód do dumy. My zawsze, jeśli chodzi o gospodarkę populacjami, czy pomoc społeczeństwu, jesteśmy na straży.”  

– mówi łowczy krajowy Paweł Lisiak