SPOTKANIE W KINIE MORENA Z ŁOWCZYM KRAJOWYM ORAZ CZŁONKAMI ZG PZŁ

W dniu 12 lutego zorganizowane zostało spotkanie przez zarząd „KŁ Głowacz”, które to miało miejsce w Kinie Morena w Ińsku, w którym uczestniczyli ludzie biorący udział w akcji na jeziorze Ińsko: myśliwi z koła łowieckiego Głowacz i sąsiadujących kół łowieckich, strażacy OSP w Ińsku, strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, Prezes koła Głowacz Roman Borkowski, Burmistrz Ińska kolega Jacek Liwak, członek Zarządu Głównego Grzegorz Karpik, kierownik biura Zarządu Głównego PZŁ Grzegorz Trojanowski oraz Łowczy Okręgowy Damian Pizoń wręczali odznaczenia „Zasłużony dla Polskiego Łowiectwa” i nagrody uczestnikom akcji ratowania jeleni.

Myśliwi biorący udział w akcji mają zostać uhonorowani odznaczeniami, o które wniosek do Kapituły Odznaczeń przy ZG PZŁ złożył sam Zarząd Główny PZŁ. Wszyscy zebrani byli zgodni z tym, że tragedia która miała miejsce w dniu 3 i 4 lutego 2021r. będzie krokiem ku wypracowaniu odpowiednich zmian w prawie które unormują proces zbierania zrzutów w Polsce, aby tragedia do której doprowadzili tzw. „zbieracze” już nigdy się nie powtórzyła. Kolega Arkadiusz Borkowski złożył apel do ZG PZŁ i wszystkich kół łowieckich o wypracowanie przepisów, które poddane procesowi legislacji unormowałyby proceder zbierania zrzutów poroży zwierzyny płowej w Polsce.